ARACINIZ İLE GERÇEKLEŞEN KAZALARDA ARACINIZIN KUSURSUZLUĞU ORANINDA ARACIN SATIŞTAKİ KAZA DOLAYISI İLE KAYBINI TAZMİN EDEBİLİRSİNİZ.
KAZADAN DOĞAN DEĞER KAYBINIZI SİZİN İÇİN BAĞIMSIZ EKSPERLERE HESAPLATIP KONUSUNDA UZMAN AVUKATLARIMIZ İLE GENELLİKLE 1 AYLIK SÜREÇTE ARACINIZIN DEĞER KAYBINI KARŞI TARAFIN SİGORTASINDAN TAHSİL EDEBİLİYORUZ.
UZLAŞMAZLIK DURUMUNDA DEĞER KAYBINIZIN TAZMİNİ İÇİN SİGORTA ŞİRKETİ İLE GEREKLİ HUKUKİ SÜRECİ SİZİN İÇİN BAŞLATIYOR VE EN GEÇ 6 AY İÇERİSİNDE SONLANDIRIYORUZ.
DEĞER KAYBINIZIN TAHSİLİNDE SİZDEN HİÇBİR ÜCRET ALMIYOR SÜREÇ SONUNDA SİGORTADAN TAHSİL EDİLEN ARAÇ DEĞER KAYBINIZDAN KARŞILIYORUZ.
EĞER SON 2 SENE İÇERİSİNDE BİR TARAFİK KAZASINDA KUSURSUZ TARAF İSENİZ ARACINIZ 2010 MODELİN ÜZERİNDE İSE KİLOMETRENİZ KAZA ANINDA 130.000 KM DEN DÜŞÜK İSE 0216 805 0 444 NUMARALI TELEFONDAN DEĞER KAYBINIZIN TAHSİLİ İÇİN BAĞLANTIYA GEÇEBİLİR, ALTTAKİ FORMU DOLDURABİLİR, VEYA OFİSLERİMİZDE BİZLERİ ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

ARAÇ DEĞER KAYBI NEDİR ?

Aracınız ile geçirdiğiniz trafik kazalarında sizin arabanıza zarar veren aracın trafik sigortası aracınızın artık hasarlı olduğunu kabul eder ve aracınızın kaybettiği değeri size tazmin eder.
Genellikle Araç tamiri konusunda sigorta şirketleri ödemeleri anlaşmalı servislere öder ve aracınızı en maliyetsiz şekilde tamir ettirir, ama aracınızın kazadan dolayı 2. el fiyatı oldukça düşer ama bu tutarın tahsilatı karşı tarafın sigorta şirketinden tazmin edileceğinden dolayı başvuru süreçleri hukuksal olarak takip edilmektedir.
Sigorta şirketleri genellikle bu bedeli ya ödemek istemez yada ufak tutarlara bu ödeme ile kapatmaya çalışır.
Hasarı belirlenmesinde Eksperlerin doğru değerlendirmeleri çok önemlidir. Sigorta şirketlerine bağlı eksperler, anlaşmalı servisler veya sigorta şirketleri gibi sigorta şirketlerine kurumlardan bağımsız kurumlarla hesaplanan değerler piyasa koşullarına göre daha doğru olmaktadır.
 Hesaplanan tutar üzerinden sigorta şirketinin hukuk servisi ile temasa geçilerek bedelin kısa sürede tahsilatı yapılmaktadır.

DEĞER KAYBI NASIL HESAPLANIR ?

Araç Değer Kaybı hesaplamasında aracınızın markası, modeli, yılı, km, aracınızda değişen parçalar gibi birçok husus dikkate alınarak eksperler tarafından hazırlanacak rapora göre belirlenir.
Bu bedelde aracın modeli, markası, kilometresi gibi etkenler dikkate alınarak değişen ve tamir ettirilen parçalar, bu parçaların ne kadarı orijinal ne kadarı yan sanayi gibi etkenler dikkate alınır.
Doğru bedelin hesaplamasında uzmanlık gerektirir. konusunda uzman ve bağımsız eksperlerle doğru değer hesaplanarak sigorta şirketine gerekli delil, fatura ve kaybı belirleyen unsurlarla beraber değer kaybı başvurusu yapılır.

DEĞER KAYBI NASIL ALINIR ?

Değer kaybınızı alabilmek için gerekli deliller, resimler, raporlar ve faturalar gibi başvurunuz için gerekli belgelerin toplanabilmesi için konusunda uzman avukatlarımıza vekaletname verilmesi gerekmektedir.
vekaletname ile beraber gerekli kurumlarla irtibata girilerek gerekli dosya oluşturulur. Toplanan belgeler ile aracın güncel değer kaybını belirleyen remi eksper raporu ile beraber başvurulur.

DEĞER KAYBI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR ?

Aracınızın değer kaybı alabilmesi için kilometresi ilgili kazada 130.000 kilometreyi geçmemiş olması gerekir. Değer kaybı yaşanan kazada aracınızın kilometre yüksek ise fiyatı aynı oranla değer kaybetmektedir.
Kazada en az %50 haklı taraf olmalısınız. %100 kusurlu taraf aracının değer kaybını talep trafik sigorta kapsamında tahsil edemez.
AracınDeğer kaybı başvurularında başvuru süresi iki yıllık zamanaşımı ile kısıtlıdır. Bu süre içerisinde başvuru yapılmazsa kazazede bu hakkını yitirir.
Değer kaybı alacak araç, eğer daha önceden kaza geçirdiği ve tamir gördüğü işlemlerin aynısını tekrar ederse araçta bir değer kaybı yaşamamış sayılır. Bu gibi durumlarda değer kaybı alınamamaktadır.
Yeni Danıştay kararına göre araçların eski sahipleride değer kaybı alabilmektedir. sattığınız araçlarda da geçtiğimiz 2 yılda gerçekleşmiş değer kayıpları alınabilmektedir.

avukat dava

administrator